09131175110 info@asapharma.ir

پودر بند آورنده خونریزی آسافارما

بندآورنده خونریزی

محصول بندآورنده خونریزی آسافارما به طرز چشمگیری مدت زمان بندآوردن خونریزی را در انواع تروما، برش‌های جراحی، كاتترهای آنژيوگرافی، بيماران دياليزی و نارسایی‌های عروقی کاهش می‌دهند.

اين محصول در حوزه بيماری‌های خونريزی‌ دهنده ارثی نيز كاربرد روزافزونی پيدا كرده‌ است. از جمله در جراحی، دندانپزشكی، خونريزی بينی، دهان و دندان، ختنه و زخم تروماتيك در بيماران هموفيلى. بندآورنده‌ خونريزی آسافارما فاقد هرگونه حساسيت، تحريك پوستی، سميت سلولى، سميت حاد و نیمه ‌مزمن و ژنتیکی بوده و كارايی آنها در مطالعات بالينی مطابق با استانداردهای جهانی به اثبات رسیده‌ است.

محصول بندآورنده خونريزی آسافارما با بندآوردن سريع انواع خونريزی‌های شريانی، وريدی و مويرگی در كوتاهترين زمان، با حفظ جان بيماران، كاهش هزينه‌های بیمارستانی، كاهش زمان بسترى،  تبديل نوع درمان از بستری به سرپايی، كاهش نیاز به تزريق خون و کاهش انتقال عفونت، نقش بسیار مهمی در ارتقای خدمات درمانی داشته‌ است.

یکی از علل اصلی مرگ و میر در حوادث و همچنین جنگ‌ها خون ریزی بیش از حد بیماران و سربازان می باشد. لذا استفاده از محصولی که روند خونریزی زخم را کنترل کند و سرعت انعقاد خون را افزایش دهد، نقش زیادی در کاهش نرخ مرگ ناشی از حوادث و همچنین تقویت قوای ارتش می باشد. به علاوه روش های معمول تسریع انعقاد خون بر بیماران با مشکلات انعقادی خون و همچنین بیماران مصرف کننده دارو های ضد انعقاد مانند وارفارین، کلوپیدوگرل موثر نیستند.

محصول بند آورنده خونریزی آسافارما یک پانسمان پودری شکل و بسیار موثر در تسریع فرآیند هموستاز خون می باشد که سرعت انعقاد خون را افزایش داده و مانع خونریزی در بیماران دچار سوانح می گردد.

 مکانیسم عمل

  • جذب پلاسمای خون و تغلیظ فاکتورهای بندآورنده خونریزی مانند پروترومبین
  • افزایش موضعی جمعیت پلاکت‌ها و گلوبول‌های قرمز و تسریع تشکیل میخ پلاکتی

این پودر از چسبندگی پس از عمل پیشگیری نموده و در مدت ۷ تا ۲۴ ساعت در بدن حل شده و در زمان بین ۴۰-۹۰ ثانیه خونریزی را بند می‌آورد.

ویژگی‌های بند‌آورنده خونریزی آسافارما:

  • عملکرد سریع و آسان
  • غیر وابسته به مسیرهای انعقاد خون
  • عدم ایجاد گرما در محل خونریزی
  • زیست سازگاری و فاقد سمیت ژنی، سلولی و سیستمیک
  • فاقد حساسیت و تحریک

نحوه استفاده :

  • محل زخم را از خون پاکسازی کنید
  • مقدار مناسبی از پودر بند آورنده خونریزی آسافارما را مستقیما بر روی محل خونریزی بریزید
  • یک گاز استریل را بر روی محل خونریزی قرار دهید و به مدت ۱ تا ۳ دقیقه محکم فشار دهید

موارد کاربرد

کلیه جراحیهای قلب و عروق،گوش و حلق وبینی،گرافت، ارتوپدی و لاپاراسکوپی

جراحی های بافت های نرم

هموستاز محل آنژیوگرافی

مناسب بندآورن خونریزی در افرادی که بیماری دیابت دارند

مناسب برای تمام بیماران که دارای مشکلات انعقادی میباشند

بندآوردن خونریزی های مویرگی، وریدی و شریانی

موارد عدم کاربرد

بند آورنده خونریزی آسافارما را به درون رگ تزریق نشود.

هرگاه بند آورنده خونریزی آسافارما برای بندآوردن خونریزی در بافت استخوان، ستون فقرات و جراحی مغز و اعصاب به کار رود، پس از بندآمدن خونریزی می بایست از محل پاک شود، زیرا تورم پودر می تواند باعث ایجاد کمی فشار گردد.

پودر بند آورنده خونریزی آسافارما نباید برای موارد ایمپانت استخوانی مانند شکستگیها به کار رود، زیرا احتمال تداخل در ساخت سلولهای استخوانی و افزایش ریسک تشکیل کیست وجود دارد.

هشدارها

با اینکه بند آورنده خونریزی آسافارما دارای خواص آنتی باکتریال است، با این حال باید روش های پیشگیرانه سیستماتیک برای جلوگیری از عفونت های پس از عمل اتخاذ گردد.